По буднях з 10:00 до 18:00, субота з 10:00 до 14:00

Для чого потрібно гільзування димаря

Попри величезний вибір матеріалів для зведення димарів, досить часто обирається цегла. Матеріал має декілька вад — через прямокутну форму в проході часто виникають завихрення, що погіршують тягу, а також на поверхні стінок осідає сажа. Поліпшити експлуатаційні характеристики димовідвідної системи можна за допомогою гільзування, про яке Warmhouse розкаже далі.

Що становить собою гільзування димаря та коли воно необхідне

Гільзовка — установка труби в уже наявний цегляний димохід. Після такої процедури дим виходитиме через цю гільзу, а ні через основний димовий канал. Даний спосіб використовується і для поліпшення вентиляції.

Димовий канал треба гільзувати не тільки тоді, коли виникають проблеми. В ідеалі процедура робиться ще на етапі будівництва каміна, тобто перед чистовою обробкою. До основних випадків, коли це потрібно, відносять:

проектування системи відводу продуктів згорання було з помилками;

попереднє прокладання труби було виконано частково;

відсутність U-образного гідрозамикача, якщо конденсат відводиться напряму через шланг в каналізацію;

камінна топка чи димар використовується частіше, ніж 1-2 рази на тиждень;

велика довжина каналу;

шахта проходить через холодне горищне приміщення, утворюється конденсат;

розгерметизація димового каналу;

викладання проводилося недосвідченими мулярами.

Якщо гільзування не було зроблено, рано чи пізно необхідність у ньому все одно виникне.

Переваги процедури

До сильних сторін методу гільзовки димаря ми відносимо:

зниження ризику виникнення пожежонебезпечної ситуації — це перший і найважливіший;

герметичність системи — навіть якщо сама гільза пошкодиться, вона продовжує абсолютно безпечно для людей і домашніх тварин працювати, оскільки цегла виконує роль кожуха;

завдяки гладкості стінок труби значно поліпшується тяга і в цілому коефіцієнт корисної дії димовідвідної системи;

круглий або обвальний перетин попереджає появу завихрень;

завдяки утворенню повітряного прошарку між гільзою та основним димоходом зникає потреба у додатковому утепленні;

з’являється можливість встановити додаткові ревізії для очищення та видалення сажі;

теплоізоляція розв’язує проблему з утворенням конденсату.

Більш того, гільзування дозволяє істотно продовжити термін служби цегляного димаря, ремонт в такому випадку проводиться значно швидше і простіше. Можемо точно сказати — без процедури не обійтися.

Різновиди гільзовки

Сам принцип роботи однаковий, відрізняється лише матеріалом, за допомогою якого виконується. Найпопулярнішими є нержавійка, полімерний рукав та кераміка.

Перший матеріал характеризується тривалим терміном експлуатації, стійкістю до високих температур та впливу конденсату. Довжина і форма шахти не має значення. Бувають круглі, прямокутні, овальні гільзи та гофровані рукави. Найбільш витривалим вважається останній вид. Нержавіюча сталь — вибір тих, хто займається роботами самостійно.

Полімерний рукав виготовляється зі стікловолоконної сітки, просоченої полімерною смолою. Максимальна довжина — 60 метрів, термін використання доходить до 30 років. Може згинатися на поворотах під кутом 30 градусів.

Вкладки з кераміки вважаються досить надійними, актуальні під час відновлення зруйнованих шахт. Випускаються круглої та прямокутної форми, довжина прямих шматків буває 33, 66 та 133 см.

Якщо вас цікавить, де можна купити димоходи, каміни та інші матеріали, пропонуємо завітати у наш магазин камінів Warmhouse. Місце розташування — Львів. Якість товарів гарантуємо.