По буднях з 10:00 до 18:00, субота з 10:00 до 14:00

Як підібрати камінну топку

Ось і тепле та приємне літо закінчилося, і приходить на зміну холодна осінь. Саме тоді власники будинків і дач починають думати про покупку додаткового або основного обігріву для власного будинку. Після рішення купити камін, виникає найпопулярніше питання: «А яку ж камінну топку вибрати?» Це питання нам досить часто задають, тому ми вирішили поділитися власним досвідом, на що звернути увагу у ході вибору та які виробники камінних топок існують. Чавун або сталь: у чому різниця Основною відмінністю між чавунними та сталевими камінними топками є ККД (коефіцієнт корисної дії) та площа обігріву.

 

Характеристики

Чавунні камінні топки

Сталеві камінні топки

Ефективність

70-80 %

75-85 %

Потужність

13-25 кВт

14-25 кВт

Захист камери згоряння

Подвійна чавунна плита (стінка)

Шамот і Кераміка

Площа обігріву

Від 80 до 200 кв. м

Від 100 до 220 кв. м

Подвійна камера згоряння

Не у всіх моделях

У всіх моделях

Товщина металу

5-12 мм

4-6 мм

Ціновий діапазон

Від 300 до 3000 євро

Від 800 до 4000 євро

У таблиці вище ми розписали загальні характеристики та відмінності моделей чавунних та сталевих топок.

Порада від магазину камінів Warmhouse.com.ua: Якщо вам потрібно обігріти будинок до 160 кв. м – вибирайте чавунну топку. Якщо ж понад 160 кв. м -– слід переглянути моделі сталевих камінних топок. Так ви заощадите чималу суму.

На що звернути увагу під час вибору

Для того щоб підібрати оптимальний варіант під димохід для власного будинку, слід ознайомитися з наступними характеристиками топки.

 1. Потужність. Першорядне значення, яке вам потрібно знати перед покупкою камінної топки. Наведемо приклад: якщо вам потрібно обігріти будинок площею в 100 кв. м – слід обирати пристрій, в якому потужність 12-13 кВт. 1 кВт потужності = 10 кв. м обігріву.
 2. Вага. Значну роль у ході вибору чавунної камінної топки грає вага, адже чим більше вага чавуну, тим більші тепловіддача та час утримування тепла. Рекомендуємо обирати моделі з вагою від 100 кг.
 3. ККД. Важлива характеристика, якою нехтують більшість покупців. ККД – це показник того, скільки тепла та потужності ви отримаєте після згоряння 10 кг дров.
 4. Наявність шибера. Важлива опція в каміні, адже завдяки їй ви зможете довше утримувати тепло після згоряння дров.
 5. Наявність подачі повітря з вулиці в камеру згоряння. Практична та необхідна річ для правильного функціонування камінної топки. Завдяки цій опції горіння в камері згоряння завжди підтримується та створюється максимальна ефективність тепловіддачі.
 6.  Наявність подвійного допалювання відпрацьованих газів. Додаткова функція, яка допомагає економити паливо та зберігати димоходи в ідеальному стані.

Якого виробника камінних топок слід переглянути

На ринку України багато представлених виробників, які добре себе зарекомендували і мають широкий асортимент продукції.

За критеріями «Ціна/якість» рекомендуємо ознайомитися з виробниками.

 • Kratki. Популярний та відомий виробник, на ринку більше як 20 років і зарекомендував себе з позитивного боку. Широкий вибір не тільки камінних топок, а й комплектуючих до них.
 • Kawmet. Ще один відомий польський виробник, який має надійні, практичні та тепло ефективні камінні топки. Також комфортні ціни допоможуть вам вибрати пристрій під будь-який бюджет.
 • Dovre. Надійний бельгійський виробник камінних топок. Моделі відрізняються від попередників чудовою тепловіддачею та високою потужністю.
 • Invicta. Виробник з Франції. Каміни з високою потужністю та ідеальною конструкцією зможуть з легкістю обігріти будинок до 180 кв. м.
 • Uniflam. Чудові моделі французького походження. Як і у попередників, камінні топки Uniflam мають чудову якість виконання, велику гарантію та високу потужність.

 

Ми пропонуємо купити камінні топки різних моделей від провідних світових виробників з доставкою до Львова та по Україні. Додатково пропонуємо послугу «Монтаж». Дзвоніть, замовляйте та насолоджуйтесь теплом у власному будинку.