По буднях з 10:00 до 18:00, субота з 10:00 до 14:00

Обігрів будинку каміном

Справжній камін – це символ затишку та комфорту. Зимовими вечорами приємно посидіти в м’якому кріслі, накрившись пледом, навпроти вогню з філіжанкою запашної кави. Але це не всі переваги каміна. Він виконує ще й практичні функції – служить додатковим обігрівом для дому. Тож як правильно облаштувати цей опалювальний пристрій, щоб він не тільки служив прикрасою для дому, але і якісно виконував свою функцію.

Що таке камін

Камін – це різновид печі, яка виділяє тепло під час згорання твердого палива. Частіше за все в якості палива використовуються дрова. Крім того, можна використовувати вугілля, брикет. Паливо горить за рахунок спеціальної тяги повітря, що здійснюється завдяки конструкції котла. Холодне повітря поступає в паливну камеру для забезпечення горіння через спеціальний канал. Дим виходить через димохід, забезпечуючи тягу. Виділене тепло поширюється приміщенням залежно від конструкції обігрівального пристрою.

Каміни складаються з таких частин.

1. Портал – це зовнішня частина каміна, яка виконує одночасно фронтальну і декоративну функції. Його викладають з цегли, натурального каменю, мармуру, декоративного каменю. Прикрашають портал різним декоративним матеріалом і виконують в будь-якому стилі, який вписується в загальний інтер’єр кімнати. Верхня частина служить камінною полицею, на якій можна поставити фото членів сім’ї, предмети декору.

2. Камінна топка відноситься до центральної частини пристрою. Саме тут відбувається згорання палива, яке переходить в тепло. Для виготовлення топки використовують метал або жаростійку цеглу. Камера може бути відкритою або мати двері.

3. Димозбірник використовується тільки в моделях з відкритим типом паливної камери. Це окрема камера, в якій збирається дим для того, щоб далі потрапити в димоходи.

4. Димохід – це пряма труба, яка виходить за межі будинку, забезпечуючи тягу в центральній камері каміна.

Існує декілька видів камінів, кожен з яких має окрему конструкцію. У зв’язку з цим їх класифікують, зважаючи на ознаки.

Види камінів

В першу чергу слід звернути увагу на конструкцію паливної камери, яка може бути.

1. Відкритою. В даному випадку така конструкція буде служити декоративним елементом в приміщенні. Камін виглядає гарно, але при цьому має невеликий коефіцієнт корисної дії, обігріваючи тільки те приміщення, в якому встановлено конструкцію.

2. Напіввідкритою. Такий пристрій встановлюють біля стіни або монтаж роблять безпосередньо в стіні. Передня частина каміна відсутня, завдяки чому можна милуватися вогнем, що розгорається в камінній топці. Коефіцієнт корисної дії набагато вищий, ніж в попередньої моделі, тому використовувати її можна як додаткове джерело опалення.

3. Закритою. Частіше такі каміни вмонтовують в стіну. Передня частина відмежовується від приміщення склом або металевою засовкою. Це найбезпечніша модель, яка виділяє достатню кількість тепла для обігріву приміщення. Її можна використовувати як допоміжне, так і основне джерело тепла.

Для того щоб використовувати камін як джерело тепла, йому необхідно забезпечити розподільну систему, завдяки якій тепло буде розходитись по всьому помешканні. Працює така система на водяному або повітряному обігріві.

Сучасні обігрівальні пристрої можна купити в магазині камінів у місті Львів. В каталозі виставлено великий асортимент товару, серед якого легко підібрати варіант, який підійде для вашого помешкання. Камін стане чудовим місцем, біля якого приємно перебувати в колі сім’ї.