По буднях з 9:00 до 17:00, cб, нд - вихідні

Монтаж каміна в дачному будинку

  Монтаж камінної топки в заміському будинку

   З появою різних опалювальних систем камін почав впроваджуватися у наші будинки як шановний елемент інтер’єру та додаткове джерело опалення. На сьогодні майже кожен дачний будинок має у обладнанні камін.

Прийнявши рішення про встановлення камінної системи у будинку, потрібно звернути увагу на ряд питань, які ми розглянемо нижче. Це допоможе вам винести зважене рішення та провести якісний монтаж на довгі роки.

Вибір місця для каміну

  Перш за все, необхідно визначитися з місцем розташування – камін може знаходитися у будь-якій частині будинку до вашого смаку – у вітальні, кабінеті, кухні чи окремому приміщенні. Прийняти рішення треба заздалегідь, щоб провести потрібні підготовчі заходи та порадитися зі спеціалістами.

Головні вимоги до місця встановлення:

укріплена підлога;

жаростійке покриття прилеглих поверхонь;

хороша теплоізоляція приміщення;

можливість встановлення димовідведенння.

 Камін можна встановити у центральній частині приміщення або у кутку, але у будь-якому разі він повинен знаходитися якомога ближче до комунікацій димоходу. У класичному розміщенні димохід встановлюють безпосередньо над каміном або біля нього.

Встановлення димоходу та комунікацій

Головний успіх у процесі встановлення каміну полягає в монтажі якісного димоходу та забезпеченні достатнього припливу повітря для горіння деревини.

Конструкції димоходів досить різні, їх зведення вимагає підвищеної пильності і, найкраще, консультації з досвідченими майстрами. Треба, щоб розмір димоходу відповідав параметрам каміну, у трубі повинні бути присутніми спеціальні канали, покликані осадити сажу та вивести її на ззовні.

Коли ви вирішуєте встановити камін, важливим питанням залишається протипожежна безпека. Необхідно дотримуватися мінімальних обсягу проміжків від димоходу до горючих матеріалів, пічної труби, уважно перевірити герметичність поверхонь та якість матеріалів.

У будинках з низькою стелею, де неможливо дотриматися необхідної висоти встановлення димоходу, для уникнення зворотної тяги може бути необхідним монтаж електричного димососу.

Особливості монтажу

Крім як за місцем розташування, каміни відрізняються за своїм типом:

вбудовані;

приставні;

острівні.

 У каміні вбудованого типу топкова частина та димохід вмонтовані в стіну, частіше разом з системою розведення тепла в будинку. Такий тип комунікацій потребує найретельнішої уваги і частіше закладається на етапі будівництва будинку.

Найпоширенішим рішенням зараз залишається топка із чавуну, яка є легкою у технології монтажу при будь-яких умовах, досить ефективною як опалювальний пристрій та відповідає вимогам протипожежної безпеки. У стіні поруч з таким каміном можливо вільно проводити електричні та водяні комунікації. Даний пристрій зручний в обслуговуванні та легкий у питанні регулювання горіння.

Моделі чавунної топки мають набагато більшу тепловіддачу. У них передбачений регулятор подачі повітря в топку, що дозволяє змінювати силу тяги та збільшує час ефективного горіння дров. Каміни подібного типу можна залишати без нагляду, без страху потрапляння назовні іскри. Але система монтажу димоходу повинна проходити під ретельним контролем виконання та якості використаних матеріалів.

 Якщо ви вирішили купити камін чи супутні матеріали для монтажу, можете звернутися до кваліфікованих майстрів, які запропонують вам гарантовано якісні матеріали за привабливою ціною. Також у нас ви маєте можливість отримати весь необхідний обсяг супровідних послуг та замовити спеціаліста для розрахунку кошторису 

 Пам’ятайте – перебуваючи основною частиною будь-якого інтер’єру, справжній камін створить навколо особливу атмосферу і подарує вам неймовірні відчуття тепла та затишку.

 Наприклад:

Монтаж каміну проведено в заміському дачному будинку. Камін буде використовуватися як єдине джерело опалення. Невеличка садиба за Львовом вимагає швидкого нагріву в холодну пору року. Камінна топка конвекційна класичного типу із чавуну Kawmet (Кавмет) W17 (16.1kBt) має відмінні показники енергоефективності та тепловіддачі, вага 154 кг, діаметр димоходу топки становить Ø200 мм.

https://warmhouse.com.ua/kaminni-topki/kaminni-topki-povitrjanogo-tipu-konvekcijni/kaminna-topka-kawmet-w17-16-1-kw-eko.html

 Монтаж камінної топки вимагав приставного модульного сендвіч димоходу по фасаду будівлі, підключення здійснено через трійник 45°. Димохідні труби нержавійка серія "Стандарт AISI 304"

https://warmhouse.com.ua/dimohodi-nerzhavijka/serija-standart-aisi-304/

Встановлення топки та димаря здійснено протягом 4 днів.