По буднях з 9:00 до 17:00, cб, нд - вихідні

Монтаж кутового каміну

Про що треба подумати перед монтажем каміна

 Монтаж каміна зазвичай проводиться після завершення будівельних робіт та влаштування стяжки, але тільки до внутрішньої обробки та укладання підлогового покриття. Бажано довірити ці роботи професіоналам, адже так Ви отримаєте гарантію безпечної та якісної установки. Але є ряд нюансів, про які потрібно подумати до установки каміна.

Вибір місця монтажу

Правильно встановлений камін не повинен заважати проведенню комунікацій, розташування  меблів в приміщенні. Але врахуйте, що в місці монтажу каміну не повинно бути електропроводки, водопровідних труб.

Фахівці не рекомендують встановлювати опалювальне обладнання в прохідній зоні, оскільки це може викликати дискомфорт у мешканців будинку або квартири. При виборі місця встановлення каміна потрібно переконатися в міцності перекриття, адже в середньому конструкція важить не менше 450 кг.

Безпека

Камін – джерело відкритого вогню, тому перед його монтажем важливо подбати про протипожежну безпеку. Перш за все, необхідно укласти вогнетривку основу товщиною не менше 30 см. Перед каміном також потрібно укласти покриття з негорючих матеріалів. Це може бути кам'яна або керамічна плитка.

Перед топкою бажано встановити ширму з часткою сітки або вогнетривкого скла, яка допоможе захистити простір від розпеченого вугілля, іскор. Бетонний або цегляний димохід потрібно обов'язково віддалити:

  • від крокв покрівлі на 1,3 м;
  • від горючих елементів перекриття на 2,6 м.

Зазвичай на сталевих димоходах є маркування, що вказує мінімальну відстань від займистих матеріалів. У місці установки каміна на відстані мінімум 60-80 см не повинно бути предметів, які можуть спалахнути від іскор. Тому необхідно прибрати подалі техніку, штори, меблі.

Підведення повітря

Камін під час горіння всією площею перетину всмоктує повітря. Тому чим вона більша, тим вище ризик утворення зворотної тяги. Для запобігання пожежі потрібно зовні підводити свіже повітря по трубі діаметром не менше 1,6 м.

Закрита камінна топка вимагає менше припливу повітря для роботи. У деяких сучасних моделях для підключення повітряного каналу роблять спеціальні отвори. Канал повинен бути герметичним. При цьому його потрібно розташовувати на відстані від димоходу, але максимально близько до топки. Щоб запобігти витоку тепла, бажано оснастити його дросельною заслінкою. Площа перетину каналу повинна бути не менше 100 см2.

При замовленні послуги встановлення/монтаж «під ключ» можна не переживати про розрахунки, адже всі вони входять у вартість. Але якщо Ви монтуєте пристрій самостійно, потрібно попередньо розрахувати потребу в повітрі.

Для камінів із закритою топкою потрібно не менше 10 м3/год повітря на 1 кВт теплової потужності. Пристрої з відкритою топкою вимагають подачі повітря з мінімальною швидкістю від 0,2 м/с.

Врахуйте, що повітря не варто підводити з підвалу або гаража. В цьому випадку є ризик потрапляння в будинок неприємних запахів, пилу. Висновок каналу на дах теж не є доцільним рішенням, особливо якщо поруч є інші димоходи.

В ідеалі організувати отвір для притоку повітря на висоті близько 20 см та перекрити його вентиляційною сіткою, щоб виключити ризик потрапляння гризунів. При організації повітряного каналу дуже важливо враховувати напрям вітру. Приплив повітряних мас повинен бути організований з того напрямку, звідки вітри дмуть частіше. Інакше вітер буде замість подачі повітря в камін висмоктувати його назовні.

Щоб не помилитися в розрахунках та отримати камін, що якісно працює, краще довірити всі розрахунки та монтажні роботи професіоналам. Ми виконаємо монтаж каміна у Львові за всіма діючими нормами та правилами, а Вам залишиться насолоджуватися його стабільною роботою.

Наприклад:

Монтаж кутової камінної топки зроблено в 2 етапи:

- розведення гарячого повітря по будинку канальними трубами із нержавійки;

- встановлення кутової топки.

Камінна топка конвекційного типу встановлена та обшита плитами суперізолом. Димохідний канал прогільзований жаростійкою нержавійкою, через трійник для відведення конденсату. Сучасний стиль підкреслений кутовими вентиляційними решітками. В топку підключено забір повітря із вулиці. 


Якщо необхідний монтаж телефонуйте!