По буднях з 9:00 до 17:00, cб, нд - вихідні

Встановлення та підключення димоходу на баню чи сауну

Монтаж димоходу на сауну чи баню


 Вибір та встановлення димохідних труб на сауну чи баню ‒ непроста задача, яка повинна бути виконана правильно, щоб вберегти приміщення від пожежі. Схиляючись до практики професіоналів, для димоходу краще за все вибирати сендвіч труби.

Встановлення димоходу на бані

Монтаж димоходу із нержавіючої сталі ‒ найкраще рішення для якісного відведення продуктів згорання з опалювального пристрою. Причинами на це являються такі.

1. Верхній шар труби має товщину в 0.6 міліметрів.

2. Поверхня стійка до впливу вологого середовища. При цьому її характеристики кращі від труби з оцинкованої сталі.

3. Нержавіюча сталь не вигорає і не окислюється.

Сендвіч труби складаються з трьох шарів. Між зовнішнім і внутрішнім знаходиться ізоляційний матеріал, який зменшує кількість конденсату, що виділяється під час згорання твердого палива.

Особливості монтажу

Сендвіч конструкція не дозволяє нагріватися трубі більше як 60 градусів за Цельсієм, завдяки чому зникає загроза виникнення пожежонебезпечної ситуації. Але, попри це, підключення димоходу повинне бути проведено згідно з правилами, встановленими пожежною службою.

Для того, щоб встановити димохід на дерев’яний будинок, потрібно виконати ряд певних правил, яких необхідно суворо притримуватись у процесі роботи.

Як правильно виконувати монтаж

Дерев’яні конструкції, такі як баня чи сауна, повинні мати надійні системи димовідводу. Встановлюють їх через перекриття та покрівлю. Роботу можна виконувати двома способами.

1. Використовуються вже готові конструкції, які можна придбати в спеціалізованих магазинах. Вони бувають виготовлені із нержавіючої сталі або плит мінериту. При використанні сендвіч труб для монтажу димоходу виробники передбачають ймовірність розширення при нагріванні.

2. Монтаж виконується самостійно, використовуючи суперізол на основі силікату - кальцію, та зберігаючи відстань до матеріалу, що має здатність займатися, не менше 5 сантиметрів. Пустоту потрібно заповнити негорючими матеріалами, такими як: базальтова вата.

У процесі роботи необхідно дотримуватися наступних правил.

1. На стелі, у місці, де буде проходити димохід, треба прикріпити негорючий матеріал, що послужить захистом від дії високої температури на дерев’яну конструкцію.

2. Верхня частина труби накривається спеціальною конструкцією - іскрогасник, здатним гасити полум’я, щоб гарячі іскри не потрапляли назовні і не падали на покрівлю.

3. Між димоходом і опорними конструкціями потрібно дотримуватися відстані не менше, ніж один метр.

4. При слабій тязі на верхню частину димоходу не варто встановлювати будь-які конструкції. Єдиний варіант, який допускається в даній ситуації, – це присутність дефлектора.

Довжина труби, що виходить над крівлею, повинна відповідати висоті гребня. Якщо використовується труба висотою 2 метри, то для її фіксації потрібно застосовувати хомут під розтяжку із петлями.

Монтаж димоходу на зовнішній стороні стіни бані

Встановлення димоходу на зовнішній частині стіни бані набагато безпечніший варіант, у порівняні з попереднім, оскільки та частина труби, що сильно нагрівається, не буде взаємодіяти з дерев’яними конструкціями.

Робота виконується згідно наступних правил.

1. Труба димоходу кріпиться до стіни за допомогою стінового кронштейну і хомута.

2. Крім того, для надійної фіксації слід використати хомути стінові та інколи скоби з дюбелем.

3. Відстань від димоходу до дерев’яної стіни бані повинна складати не менше 15 сантиметрів.

На початку конструкції встановлюють спеціальний канал, за допомогою якого буде здійснюватися обслуговування системи. Не дивлячись на те, що монтаж конструкції проводиться легко, доручити цю справу варто професіоналам.


Наприклад: монтаж димоходу для бані виконаний нержавійкою AISI 309

Жароміцні сталі класу AISI 309/EN 1.4828 товщина (0,8 мм.) кислото – термостійка, жаростійка, тугоплавка. Стійка до кислот при високих температурах.
Переваги: здатні працювати в умовах підвищених температур без помітної залишкової деформації і руйнування. Основними характеристиками є повзучість і тривала міцність. Робоча температура такого димоходу становить 1050°С . Стійка до займання сажі!!!

Застосування: каміни відкритого і закритого типу, топки, дров’яні печі твердопаливні котли, бані та сауни.


https://warmhouse.com.ua/dimohodi-nerzhavijka/serija-premium-plus-aisi-309/dvostinni-dymokhody-aisi-309/

https://warmhouse.com.ua/dimohodi-nerzhavijka/serija-premium-plus-aisi-309/odnostinni-dymokhody-aisi-309/